Otomatik Motorlu Panjur Sistemleri

Motorlu Panjur Sistemleri

Motorlu panjur sistemleri, günümüzde hemen hemen her evde rastlamak mümkün olmuştur. Yeni motorlu panjur sistemlerinin birçok avantajı ve olumlu yönleri bulunmaktadır. Bu pozitif tarafı sebebiyle artık herkes tarafından tercih edilir duruma gelmiştir.

Motorlu Panjur Sistemlerinin Ne Gibi Avantajlı Yönleri Bulunur?

Motorlu panjur sistemlerinin hem ısı yalıtım konusunda hem de görsel alanda birçok avantajı bulunmaktadır.

– Motorlu panjur sistemleri görsel olarak binaya hoş bir görünün katmaktadır. Evlere estetik bir görünüm kazandıran motorlu panjur sistemlerinin ahşap görünümlü olanları da mevcuttur.
– Kötü hava koşullarına karşı ev sakinlerini korumaktadır. Soğuk hava koşullarında binanın sıcaklığını muhafaza ederken aynı zamanda sıcak hava şartlarında ise güneşten koruyarak evin serin bir şekilde kalmasını sağlamaktadır. Sadece bununla kalmayıp, evi yağmur, dolu, kar ve rüzgarın etkisinden de korumaktadır. Ayrıca motorlu panjur sistemleri kumanda yardımı ile de çalışabilmektedir.
– Hırsızlara karşı evin güvenliğini sağlayan bu sistemler, hırsızlığa karşı bir caydırıcı özelliğe sahiptir.
– Motorlu panjur sistemleri en büyük sorunlardan biri olan elektrik kesilmesinden de etkilenmez. Çünkü böyle bir durumda fren sistemi ile kusursuz şekilde çalışıp her hangi bir sıkıntıya yol açmaz.

Otomatik Motorlu Panjur Sistemleri

Motorlu Panjur Sistemlerinin Özellikleri

Motorlu panjur sistemleri kumanda ile yönetilebilmektedir. Motorlu panjur sistemleri, isteğe bağlı olarak, rüzgar yağmur ve güneş sensörlüdür. Yine merkezi kontrol ünitesine sahiptir. Bu sistemler, aşırı ısınmaya tedbir olarak otomatik termik kontrolüne sahiptir.

Kullanılan motor sistemi sayesinde panjurun kullanılması daha kolay ve daha rahattır. İsteğe göre değişik malzemelerden ve değişik renklerde üretilen motorlu panjur sistemleri, dekoratif bir yapıya sahiptir.  Bu harika sistem ile hastalar, yaşlılar ve çocuklar için zahmetsiz, kolay bir kullanıma sahiptir. Her binaya uygulanabilir yapıdadırlar. Bu sistemler binaya sağladığı enerji tasarrufunun yanında aynı zamanda yeni nesil uzun ömürlü binaların vazgeçilmezlerindendir.

Panjur sistemlerinin motorları ikiye ayrılmaktadır. Bunlar düz motorlu ve kendinden motorlu olmak üzere iki kısımdan oluşur. Düz motorlu panjur sistemleri, buton bağlantısı ve haricen alıcı bağlantı ile kumandadan kontrole imkan vermektedir.
Kendinden alıcı motorlara sahip panjurlar, kumanda ile çalışmaya hazır haldedirler. Kumanda kodlaması ile ürün çalışmaktadır.

Bu sistemlerde aynı daire ya da mekan içerisinde bütün panjurları kontrol etmeye yarayan grup kumandası vardır. Bu grup kumandaları 4 veya 16 kanallı olmak üzere iki çeşittir. 4 kanallı olan 4 tane panjur sistemini aynı anda harekete geçirebilir. 16 kanallı da aynı bu şekilde 16 panjuru kontrol etmek için kullanılır.

Bizlere Otomatik Panjur, Motorlu Panjur, Pimapen Panjur, Pvc Panjur, Panjur Fiyatları için  ulaşabilirsiniz.

TEL : 0212 445 60 15

TEL : 0533 437 60 14

© Pimapenci İstanbul Pimapenci
TIKLA HEMEN ARA